Tu jesteś:

Współpracujesz z zagranicznymi kontrahentami? Zaoszczędź na wymianie walut

Współpracujesz z zagranicznymi kontrahentami? Zaoszczędź na wymianie walut

Produkty dla firm
Dla wielu polskich firm krajowy rynek może okazać się zbyt mały. W związku z tym coraz więcej z nich decyduje się spróbować swoich sił za granicą, co często okazuje się przedsięwzięciem nader zyskownym.

Ale polskie firmy nie tylko sprzedają swoje towary i usługi za granicą. Wiele przedsiębiorstw kupuje produkty w innych krajach i następnie oferuje je w naszych sklepach. Świadczy to bardzo dobrze o naszych rodzimych biznesmenach. Są oni doskonałym przykładem na to, że jeśli jest się przedsiębiorczym, granice nie mają żadnego znaczenia.

Oczywiście współpraca z zagranicznymi kontrahentami nie jest usłana różami. Różne języki, zwyczaje czy strefy czasowe to tylko część kłopotów, z jakimi polscy przedsiębiorcy muszą się na co dzień borykać w ramach zawierania transakcji. Ale jest jeszcze jeden problem związany ze współpracą z zagranicznymi firmami. Chodzi tutaj o waluty, które obowiązują w Polsce i w innych krajach. Jeżeli polska firma sprzedaje swoje produkty lub usługi za granicą, otrzymuje zapłatę w euro, funtach, dolarach, frankach itp. Podobnie jeśli taka firma chce kupić dany towar w innym kraju, musi mieć na swoim koncie obcą walutę, która posłuży jej wówczas jako środek płatniczy.

Ponieważ biznesmeni nie lubią tracić swoich pieniędzy, coraz częściej korzystają z internetowych kantorów walutowych. Dlaczego? Albowiem właśnie w nich obowiązują najlepsze kursy. Dzięki temu, kupując walutę, zapłacimy za nią najmniej, a sprzedając ją, uzyskamy z transakcji najwięcej pieniędzy. Ile można na takich transakcjach zaoszczędzić? Prosty przykład. Załóżmy, że polski biznesmen musi zapłacić fakturę w wysokości 10 000 euro. Jeżeli będzie chciał zamienić złotówki na euro w banku PKO BP, to w obecnej chwili za jedno euro trzeba w tym banku zapłacić 4.5241 zł. A więc za 10 000 euro biznesmen musi wydać 45 241 zł. A ile trzeba wydać na 10 000 euro w kantorze Cinkciarz.pl? Kurs wynosi tam wnosi 4.4248 zł. Więc trzeba na całą kwotę wydać 42 248 zł. Ile wynosi różnica? Okazuje się, że jest to 2 993 zł. Jest to kwota bardzo duża, z której każdy biznesmen na pewno będzie umiał zrobić pożytek.

Komentarze

Inwester.pl - Masz to jak w banku!

Witaj w serwisie inwester.pl! Nasz serwis to jedna z najlepszych platform internetowych poświęconych szeroko rozumianym kwestiom finansowym. Na naszych łamach znajdziesz wiele cennych informacji dotyczących zakładania i prowadzenia osobistych kont bankowych, a także zaciągania kredytów hipotecznych i gotówkowych.

Newsletter