Tu jesteś:

W co inwestują polscy sportowcy?

W co inwestują polscy sportowcy?

Inwestycje
Gwiazdy sportu wykazują się talentem nie tylko w swojej dziedzinie – wielu z nich prowadzi również własne firmy, gra na giełdzie czy inwestuje w wybrane gałęzie biznesu. Jakie? Poniżej kilka przykładów.

Żeglarski multibiznes Kusznierewicza

Zdobywca złotego medalu olimpijskiego w żeglarstwie prowadzi kilka firm, bezpośrednio związanych ze swoją dyscypliną. Jedną z nich jest Premium Yachting, oferująca rejsy, regaty i imprezy żeglarskie. Drugą - Akademia Kusznierewicza, organizująca obozy sportowe i żeglarskie, imprezy firmowe, wakacyjne rejsy po Mazurach, a także szkolenia i egzaminy żeglarskie. Mateusz Kusznierewicz jest również pomysłodawcą ZOOM.ME – urządzenia, pozwalającego odbierać zdjęcia wysyłane smartfonem przez darmową aplikację.


Błaszczykowski i jego centrum rozrywki

Były kapitan polskiej reprezentacji otworzył w Opolu centrum rozrywki Kubatura, mieszczące w sobie kręgielnię, klub muzyczny, kawiarnię, salę bankietowo – konferencyjną oraz pub sportowy z telewizorami i stołami bilardowymi. W tworzeniu tego projektu towarzyszył Błaszczykowskiemu Jerzy Brzęczek – również były piłkarz drużyny narodowej, zaś prywatnie wujek sportowca.


Firma transportowa Jerzego Dudka

Były bramkarz polskiej reprezentacji jest współwłaścicielem firmy Alwina-Trans Dudek & Salwa oraz spółki Allora. Pierwsza z firm oferujące usługi transportowe na terenie Polski, druga zaś jest partnerem brytyjskiej marki Pall-Ex i zajmuje się dystrybucją ładunków na paletach.


Wesele, konferencje i transport u Pudzianowskiego

W biznesie dobrze radzi sobie również polski zawodnik MMA. Mariusz Pudzianowski jest właścicielem sali bankietowej „U Pudziana” oraz firmy transportowej Team Mariusz Pudzianowski Transport i Spedycja, realizującej przewozy na terenie kraju i za granicą.


Inwestycje Lewandowskiego

Słynny polski napastnik równie dobrze, jak na piłkarskiej murawie, radzi sobie również w sektorze inwestycyjnym. Lewandowski jest wspólnikiem funduszu inwestycyjnego Protos Venture Capital SPV, który skupia wokół siebie ludzi, od wielu lat związanych z branżą internetu i nowych technologii oraz bankowością inwestycyjną (wśród nich m.in. Paweł Sikorski z Enterprise Investors, Jakub Ślusarczyk z BBI Capital czy Paweł Chodaczek, znany inwestor w sektorze IT). Lewandowski inwestuje również w portal Allani oraz mobilny program kekemeke.


Michalczewski twarzą napoju energetycznego

Bokser, mistrz świata zawodowców WBO, WBA, IBF oraz mistrz Europy amatorów w kategorii wagi półciężkiej, jest właścicielem znaku towarowego Tiger Energy Drink. Zyski ze sprzedaży napoju Michalczewski przekazuje na założoną przez siebie fundację "Równe Szanse".


Na rozwój nietypowego biznesu zdecydowało się również wielu innych sportowców. Krzysztof Hołowczyc otworzył firmę pozwalającą wynająć jego własny udział w różnego typu eventach, a także organizującą imprezy motoryzacyjne i szkolenia dla kierowców rajdowych. Andrzej Supron – były zapaśnik, mistrz świata i Europy – prowadzi razem z żoną restaurację w Warszawie. Swoje lokale posiadają także Sebastian Mila i Karol Bielecki. Tenisista Wojciech Fibak otworzył własną galerię sztuki, hokeista Mariusz Czerkawski jest jednym z założycieli sieci klubów fitness, zaś Radosław Majdan – właścicielem marki Vabun, produkującej perfumy i kosmetyki dla mężczyzn. Jak ilustrują powyższe przykłady, obszary biznesu, budzące zainteresowanie polskich sportowców, są niezwykle szerokie, a oni sami – bardzo przedsiębiorczy.

Komentarze

Inwester.pl - Masz to jak w banku!

Witaj w serwisie inwester.pl! Nasz serwis to jedna z najlepszych platform internetowych poświęconych szeroko rozumianym kwestiom finansowym. Na naszych łamach znajdziesz wiele cennych informacji dotyczących zakładania i prowadzenia osobistych kont bankowych, a także zaciągania kredytów hipotecznych i gotówkowych.

Newsletter