Tu jesteś:

TOP 8 najlepszych serwisów giełdowo-finansowych

TOP 8 najlepszych serwisów giełdowo-finansowych

Inwestycje
W polskim i światowym internecie znajdziemy wiele serwisów o tematyce giełdowo–finansowej, nie wszystkie jednak zasługują na uwagę. Poniżej omówimy 8 najciekawszych.

 

8. Stooq.pl

Miejsce, z którego możemy nieodpłatnie ściągnąć dane historyczne. Bardzo cenne narzędzie dla inwestorów giełdowych chcących poznać mechanizmy rządzące rynkiem.

 

7. jakgracnagieldzie.com.pl

Blog zawierający wiele interesujących informacji, które przydadzą się zarówno nowicjuszom, jak i doświadczonym graczom giełdowym, chcącym poznać cudze strategie. Prawdziwa kopalnia wiedzy podanej w bardzo przystępny sposób.

 

6. wojciechbialek.blox.pl/html

Blog Wojciecha Białka skupia się głównie na rynku amerykańskim, z pewnością pomoże nam jednak zrozumieć mechanizmy rządzące rynkiem i wykorzystać zawartą na blogu wiedzę do samodzielnego inwestowania.

 

5. google.com/finance

Strona z danymi oraz czytelnymi, prostymi wykresami. Największą zaletą tego serwisu wydaje się być aktualność – dane zostają nanoszone na wykresy bez żadnego opóźnienia.

 

4. bankier.pl

Niezwykle rzetelny i bogaty polskojęzyczny serwis, który pomoże nam trzymać rękę na pulsie i rozszerzyć swoją wiedzę o rynku.

 

3. Dividend.com

Proste i bardzo przydatne narzędzie dla inwestorów, którzy dzięki tej stronie mogą szybko sprawdzić, kiedy dana spółka wypłaca dywidendę.

 

2. pb.pl

Bardzo rozbudowana merytoryczna strona z informacjami ekonomiczno-gospodarczymi. Na tle konkurencyjnych serwisów, zarówno polskich, jak i zagranicznych, wyróżnia się rzetelnością.

 

1. economist.com

Internetowa wersja znanej gazety. Jej tematyka wykracza co prawda poza analizy giełdowo-finansowe, jest jednak na tyle rzetelnym i bogatym źródłem informacji z tej dziedziny, że wygrywa to zestawienie w cuglach.

 

Komentarze

Inwester.pl - Masz to jak w banku!

Witaj w serwisie inwester.pl! Nasz serwis to jedna z najlepszych platform internetowych poświęconych szeroko rozumianym kwestiom finansowym. Na naszych łamach znajdziesz wiele cennych informacji dotyczących zakładania i prowadzenia osobistych kont bankowych, a także zaciągania kredytów hipotecznych i gotówkowych.

Newsletter