Tu jesteś:

Tani prąd dla firm: możliwe rozwiązania

Tani prąd dla firm: możliwe rozwiązania

Produkty dla firm
Zajmowanie się finansami przedsiębiorstwa jest bardzo odpowiedzialnym zadaniem. Jeśli szukasz sposobu na podreperowanie firmowego budżetu, dobrym pomysłem może okazać się zmiana dostawcy prądu lub wybór właściwej taryfy.

Zapotrzebowanie na energię elektryczną w przedsiębiorstwie jest na ogół znacznie większe niż w domu. Dlatego właściciele firm otrzymują wysokie rachunki za prąd. Można jednak wiele zaoszczędzić, zmieniając dostawcę prądu lub taryfę.

 

Tani prąd firmowy: zmiana dostawcy

Znaczna część polskich przedsiębiorstw nie skorzystała jeszcze z zapewnionej przez unijne przepisy możliwości zmiany dostawcy prądu. Kurczowe trzymanie się dotychczasowego operatora zazwyczaj drogo kosztuje. Firmy, które nie zmieniły dostawcy, najczęstszej otrzymują prąd na podstawie umowy na czas nieokreślony bez gwarancji ceny, nie korzystają też z wielu dostępnych promocji. W takiej sytuacji można albo renegocjować warunki umowy z dotychczasowym dostawcą, aby otrzymać bardziej korzystną ofertę, albo też zmienić zupełnie operatora. To drugie rozwiązanie jest na ogół bardziej opłacalne. W niektórych przypadkach zmiana firmy energetycznej może obniżyć koszty zużycia energii nawet o połowę!

Formalności związane z podpisaniem nowej umowy nie są zbyt liczne. Po złożeniu podpisu będziesz otrzymywał na wskazany do korespondencji adres dwie faktury: za dystrybucję i za faktycznie zużytą energię, chyba że nowy sprzedawca dojdzie do porozumienia z dystrybutorem w sprawie umowy kompleksowej – wtedy w ramach jednego rachunku zawarte będą koszty związane ze zużyciem energii i z dystrybucją.

 

Zmiana taryfy

W redukcji kosztów związanych z wykorzystaniem prądu może pomóc zmiana taryfy na taką, która będzie najbardziej odpowiadała potrzebom Twojej firmy. Obecnie na rynku energii elektrycznej konkurencja jest tak duża, że poszczególni operatorzy prześcigają się w uatrakcyjnianiu swoich ofert i dostosowywaniu ich do potrzeb klientów. Odbiorcy biznesowi są głównym targetem firm energetycznych, więc możesz liczyć na korzystne warunki i najwyższą jakość usług.

 

Jeśli szukasz skutecznego sposobu na obniżenie kosztów własnej działalności gospodarczej, zacznij od prądu. Dzięki zmianie dostawcy energii podreperujesz budżet firmowy. Dobrym wyjściem będzie też wybór właściwej taryfy, dostosowanej w zupełności do potrzeb Twojego przedsiębiorstwa.

 

Komentarze

Inwester.pl - Masz to jak w banku!

Witaj w serwisie inwester.pl! Nasz serwis to jedna z najlepszych platform internetowych poświęconych szeroko rozumianym kwestiom finansowym. Na naszych łamach znajdziesz wiele cennych informacji dotyczących zakładania i prowadzenia osobistych kont bankowych, a także zaciągania kredytów hipotecznych i gotówkowych.

Newsletter