Tu jesteś:

Profity z branży sportów elektronicznych

Profity z branży sportów elektronicznych

Inwestycje
Jednym ze źródeł szybko rosnących dochodów staje się branża poświęcona sportom, lecz nie tym konwencjonalnym, wymagającym siły mięśni, lecz ich elektronicznym odpowiednikom. Na grach komputerowych można rewelacyjnie zarobić.

Mały portfel

Zarówno inwestorzy indywidualni, jak i duże fundusze inwestycyjne coraz śmielej wkraczają w świat e-sportów. W jaki sposób można na tej branży zarobić? Mali inwestorzy organizują na przykład własne zespoły, które występują w bogato dotowanych turniejach. Nagrody pieniężne, które czekają na zwycięzców, są bardzo wysokie. Czołowy polski team kryjący się pod pseudonimem Virtus.Pro w swojej karierze zdążył już nazbierać dwa miliony liczone w dolarach. Podobne kwoty można uzyskać także za swoją działalność od sponsorów tytularnych zespołu. Osoby ze skromnym budżetem mogą pomnożyć posiadany kapitał, organizując swój turniej lub pokaz gier. Nadal w niejednym regionie tego typu eventów jest jeszcze stanowczo za mało. Zarobić można nie tylko na biletach wstępu – znacznie większe profity mogą przynieść zręcznie wynegocjowane umowy sponsorskie na reklamę sprzętu dla graczy. Nawet niezbyt duże turnieje mogą wzbudzić zainteresowanie najbogatszych marek produkujących akcesoria do komputerów.

 

Średni inwestor

Firmy o średnich zasobach finansowych najczęściej próbują inwestować w przedsięwzięcia związane z handlem. Stają się wyłącznymi importerami modnego sprzętu komputerowego lub budują sieci sklepów detalicznych. Wiele marek dla graczy nie dotarło jeszcze do polskich sklepów. Inwestorzy mogący pozwolić sobie na sfinansowanie bezpośredniego importu towarów z Azji albo USA nie powinni napotkać problemów związanych z jego szybką dystrybucją w Polsce. Pokaźne zwroty uzyskacie z inwestycji w hurtowe ilości myszek lub domowych symulatorów wirtualnej rzeczywistości. Dużo większym ryzykiem obarczone jest przekazywanie pieniędzy na rozwój sklepów detalicznych o profilu komputerowym, ponieważ tego typu punktów sprzedaży jest już na polskim rynku bez liku. Trudno uwierzyć, że zupełnie nowy sklep bez wielomilionowego wsparcia kapitałowego będzie umiał się przebić do ścisłej czołówki sprzedawców. Walka o biznesowy prymat w tym segmencie dla wielu inwestorów okaże się zbyt czasochłonna. 

 

Duży kapitał

Bogaci inwestorzy przejmują gotowe spółki działające w branży gier komputerowych; często konsolidują w jedno przedsiębiorstwo kilka takich podmiotów. Szybko uzyskują przewagę rynkową, aby poprzez rekordowe obroty móc dyktować ceny akcesoriów komputerowych. Fundusze kapitałowe chętnie lokują swoje rezerwy w udziałach firm produkujących elektronikę dla graczy. Czasami majętni inwestorzy wyszukują młodych wynalazców i oferują im partnerstwo w założeniu nowej firmy oraz solidny zastrzyk kapitału na realizację pomysłów biznesowych.             

Świetlane perspektywy rozwojowe czynią z branży e-sportów bardzo atrakcyjny kąsek dla inwestorów. Obserwując biznesową ewolucję sportów elektronicznych, można z łatwością wyłuskać kilka okazji, które pozwolą pewnie i zyskownie wykorzystać swój luźny kapitał.

Komentarze

Inwester.pl - Masz to jak w banku!

Witaj w serwisie inwester.pl! Nasz serwis to jedna z najlepszych platform internetowych poświęconych szeroko rozumianym kwestiom finansowym. Na naszych łamach znajdziesz wiele cennych informacji dotyczących zakładania i prowadzenia osobistych kont bankowych, a także zaciągania kredytów hipotecznych i gotówkowych.

Newsletter