Tu jesteś:

Profesjonalne programy biurowe – warte wykorzystywania?

Profesjonalne programy biurowe – warte wykorzystywania?

Produkty dla firm
Zdania na temat stosowania różnego rodzaju oprogramowania w biznesie są podzielone. Tendencja ta utrzymuje się od lat i mimo tego, że rynek software zmienia się bardzo dynamicznie, wciąż dwie grupy okopane na swoich stanowiskach, forsują za wszelką cenę swoje zdanie

I tak, jedni mówią, że wykorzystywanie profesjonalnych programów biurowych jest bez sensu, ponieważ:

- po co w ogóle wszystko komputeryzować? - niestety, autentyk...

- jest to dodatkowy koszt

- licencję co jakiś czas trzeba odnawiać

- z reguły program przypisany jest do wykorzystania na jednym tylko komputerze

- funkcje niekoniecznie spełniają oczekiwania, więc po co płacić

- nie ma gwarancji co do dobrego działania takich rozwiązań

Można mnożyć takie krytyczne stanowiska, można po prostu godzinami rozprawiać o tym, jak to bardzo nie warto ułatwiać sobie życie w zakresie prowadzenia firmy. Jest jednak wiele sektorów, gdzie takie rozwiązanie zdaje się być idealne. A nawet nie zdaje się, tylko po prostu działa i ma się świetnie.

Przykład

Mamy na rynku mnóstwo transportowych firm, które muszą panować nad mnóstwem dokumentów. Listy przewozowe, pozwolenia, protokoły towarowe, sterta innych papierków. A także – faktury. Przecież wiadomo, że by nad nimi zapanować, potrzebne będzie rozwiązanie. Takie jak www.mega-tech.com.pl, gdzie mamy tak naprawdę do czynienia z ogromnym ułatwieniem. Większa kontrola nad kwestią faktur, daje nam następujące korzyści:

- porządek w dokumentach pozwala zoptymalizować pracę

- większa kontrola nad dokumentacją to zawsze większy komfort

- programy do faktur pozwalają na przechowywanie ich historii, bez konieczności gromadzenia papierowych wersji na biurowych półkach.

Nie ma wątpliwości, że w zakresie fakturowania warto jest się wspierać oprogramowaniem tego rodzaju. Dzięki stosowaniu takiego rozwiązania, sprawniej i jeszcze bardziej skutecznie organizuje się całą biurową pracę, nie tylko w sektorze transportowym. Chodzi o o ogólne ułatwienie w bardzo wielu przypadkach działania i w bardzo wielu branżach. A to z kolei prowadzi do podniesienia efektywności w biurze.

Zobacz również

Komentarze

Inwester.pl - Masz to jak w banku!

Witaj w serwisie inwester.pl! Nasz serwis to jedna z najlepszych platform internetowych poświęconych szeroko rozumianym kwestiom finansowym. Na naszych łamach znajdziesz wiele cennych informacji dotyczących zakładania i prowadzenia osobistych kont bankowych, a także zaciągania kredytów hipotecznych i gotówkowych.

Newsletter