Tu jesteś:

Nie wiesz w co inwestować? Inwestuj w rodzinę!

Nie wiesz w co inwestować? Inwestuj w rodzinę!

Inwestycje
Zastanawiasz się zapewne, co znaczy inwestować w rodzinę? Czy chodzi o dzielenie się pieniędzmi dzieci z rodzicami lub z zatrudnianiem w firmie wyłącznie swoich bliskich? Nic bardziej mylnego! To raczej inwestowanie dla rodziny, na jej korzyść. Tylko co to właściwie oznacza?

Rodzina

Po pierwsze sama rodzina. Można śmiało powiedzieć, że każdy z nas ma jakąś rodzinę, z którą razem mieszka lub utrzymuje bliskie stosunki, a w przypadku braku tak bliskiej rodziny mieszkamy często z jakimiś współlokatorami tworząc gospodarstwo domowe. Trzymając się przykładu rodziny, codzienne życie toczy się wokół jej członków, ich potrzeb, oczekiwań, codziennej aktywności, a tym samym wydatków z nimi związanych. Jakiekolwiek planowanie finansów nie może zatem przebiegać w oderwaniu od rodziny, która jest integralną częścią naszego codziennego życia.

Edukacja

Bardzo ważna, i to nie tylko w stosunku do najmłodszych członków rodziny, jest edukacja finansowa. Zarówno zdobywanie pieniędzy (zazwyczaj pochodzących z pracy dorosłych członków rodziny) jak i ich mądre wydawanie ma ogromny wpływ na to, czy dana rodzina jest w stanie spełniać większe i mniejsze cele finansowe, jakie przed sobą stawia. Do mniejszych można zaliczyć bogaty w atrakcje wyjazd wakacyjny, czy zakup nowoczesnego sprzętu komputerowego, czy kina domowego. W większych celach można umieścić zakup samochodu, duży remont lub zakup działki czy nawet całego domu. Niezależnie od tego, co chcemy osiągnąć, musimy nauczyć się dobrze planować swój domowy budżet.

Korzyści

Zatem korzyści, które wynikają z tak rozumianej inwestycji w rodzinę, to przede wszystkim spokój o płynność finansową, wysoka świadomość na co stać, a na co nie stać naszej rodziny i oczywiście mnóstwo przyjemności ze spełnionych planów i marzeń, które wcześniej wydawały się bardziej odległe lub może nawet niemożliwe do zrealizowania.

Wiedza

Skąd jednak czerpać odpowiednią wiedzę na temat finansów, oszczędzania i budżetu rodzinnego? Są na to różne sposoby. Jednym z ciekawszych wydaje się podążanie za blogami poświęconymi właśnie tej tematyce. Jednym z nich mogą być Finanse Bardzo Osobiste. To niezwykle interesujący blog o oszczędzaniu Marcina Iwucia. Autor stara się pisać o finansach z wielu różnych perspektyw, dzięki czemu tak dobrze się go czyta, a co najważniejsze, aż chce się zacząć dbać o finanse swoje i swojej rodziny.

Komentarze

Inwester.pl - Masz to jak w banku!

Witaj w serwisie inwester.pl! Nasz serwis to jedna z najlepszych platform internetowych poświęconych szeroko rozumianym kwestiom finansowym. Na naszych łamach znajdziesz wiele cennych informacji dotyczących zakładania i prowadzenia osobistych kont bankowych, a także zaciągania kredytów hipotecznych i gotówkowych.

Newsletter