Tu jesteś:

Na co zwrócić uwagę przy wyborze sali konferencyjnej?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze sali konferencyjnej?

Produkty dla firm
Odpowiednia lokalizacja w dużej mierze decyduje o jakości konferencji czy też skuteczności szkolenia. Doświadczeni trenerzy i wykładowcy świetnie zdają sobie z tego sprawę, dlatego dużą wagę przywiązują do wyboru sali konferencyjnej. Jak odróżnić dobrą salę konferencyjną od złej?

Lokalizacja

Dobrze zlokalizowana sala konferencyjna, mieszcząca się w obrębie położonego w korzystnym otoczeniu kompleksu hotelowego, zapewni uczestnikom konferencji komfort i uczyni ich bardziej produktywnymi. Warto rozejrzeć się za salą nieco oddaloną od miejsca pracy – pozwoli to uczestnikom spotkania nie skupiać się za bardzo na swoich zawodowych obowiązkach i w całości zogniskować uwagę na przedmiocie konferencji.

 

Układ sali

Na sali konferencyjnej nie powinno być „martwych punktów”. Stanowisko prelegenta powinno znajdować się w miejscu widocznym, z którego będzie on mógł nawiązać kontakt wzrokowy ze wszystkimi słuchaczami. Kameralne szkolenia mogą odbywać się w standardowych salach ze stołem, wokół którego zasiadają wszyscy uczestnicy zajęć. Przy większej liczbie osób lepiej sprawdzają się pomieszczenia w kształcie półkola, które nie tylko ułatwiają nawiązanie kontaktu wzrokowego, ale również stwarzają korzystne warunki akustyczne.

 

Wyposażenie

Podczas szkolenia czy konferencji nic nie powinno nas rozpraszać, dlatego warto zwrócić uwagę na to, czy znajdujące się w sali meble są dobrej jakości. Na niewygodnych krzesłach i fotelach znacznie trudniej jest przez kilka czy nawet kilkanaście godzin skoncentrować uwagę na przedmiocie wykładu. Jeśli podczas szkolenia uczestnicy będą wykonywali jakieś zadania pisemne – upewnijmy się, że będą mięli do dyspozycji stolik. Sala konferencyjna powinna być również wyposażona w ekran oraz projektor lub przynajmniej w uchwyt umożliwiający optymalne ustawienie własnego projektora.

 

Wybór sali konferencyjnej powinien być podyktowany charakterem samego eventu. Wielkość sali powinna być dopasowana do ilości uczestników, a jej wyposażenie – do scenariusza zajęć.

 

Komentarze

Inwester.pl - Masz to jak w banku!

Witaj w serwisie inwester.pl! Nasz serwis to jedna z najlepszych platform internetowych poświęconych szeroko rozumianym kwestiom finansowym. Na naszych łamach znajdziesz wiele cennych informacji dotyczących zakładania i prowadzenia osobistych kont bankowych, a także zaciągania kredytów hipotecznych i gotówkowych.

Newsletter