Tu jesteś:

Konto firmowe - porównanie opłat

Konto firmowe - porównanie opłat

Produkty dla firm
Osoby już prowadzące bądź dopiero planujące założyć działalność gospodarczą przy wyborze rachunku firmowego kierują się innymi przesłankami, niż zakładając konto osobiste.

W zależności od charakteru działalności, istotne będą różne aspekty konta firmowego. Na przykład współpraca z kontrahentami zagranicznymi spowoduje, że szczególną uwagę należy zwrócić na opłaty za wykonywanie i odbieranie przelewów w obcej walucie. Jeśli firma ma do czynienia z napiętymi terminami płatności, to funkcjonalność przelewów ekspresowych może się okazać nie do przecenienia. Możliwość zaciągnięcia kredytu odnawialnego może natomiast uratować sytuację firmy, gdy ta będzie miała chwilowe problemy z utrzymaniem płynności finansowej.

Poniższy ranking zawiera dane na kwiecień 2015 roku.

 

5. Bank SMART - SMART Biznes Konto

Przeznaczone dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, jest niemal zupełnie bezpłatne - zarówno otwarcie, prowadzenie rachunku, wydanie i korzystanie z karty Visa Business payWave, wypłaty z bankomatów w Polsce i za granicą oraz przelewy nie pociągają za sobą żadnych kosztów. Jedyne opłaty to koszt zlecenia stałego - 5 zł - oraz koszt polecenia zapłaty - 5 zł miesięcznie. Bank SMART wprawdzie nie oferuje przelewów natychmiastowych, jednak proponuje darmowe konto SMART Biznes Procent oprocentowane do 3,2%.


4. mBank - mBIZNES konto Start

Dostępne dla jednoosobowych działalności gospodarczych, spółek cywilnych, jawnych, partnerskich, z o.o., fundacji i spółdzielni. Warunkiem jest działalność nie dłuższa, niż 12 miesięcy (nie dotyczy wersji Standard, Komfort i Premium). Jego otworzenie, prowadzenie, wydanie karty (do wyboru Visa Business Electron lub MasterCard Debit Business) są bezpłatne, podobnie jak korzystanie z karty, o ile dokonane nią miesięczne transakcje przekroczą 200 zł. Można skorzystać z pakietu 5 darmowych przelewów internetowych w miesiącu - poza pakietem cena za przelew wynosi 1,5 zł. Ekspresowe przelewy - po 10 zł - dostępne są w systemie BlueCash. Koszt zlecenia stałego to 1,5 zł, a przelewu europejskiego SEPA - 5 zł. Wypłaty z bankomatów obciążone są prowizją 3% (min. 5 zł) - nie dotyczy to urządzeń sieci Euronet, Cash4You, mBank oraz BZ WBK. Za wypłacenie gotówki za granicą trzeba zapłacić 3% wartości – min. 9 zł. Oferowany jest limit kredytowy dla nowych przedsiębiorców w wysokości do indywidualnego ustalenia oraz programy rabatowe za płatności kartą.


3. BIZ Bank - BIZnes konto active

Aż 4% - tyle wynosi oprocentowanie tego rachunku dla kwot od 5000 do 10000 zł. Mogą z niego skorzystać właściciele jednoosobowych firm oraz spółki cywilne, jawne, komandytowe, partnerskie, z o.o. i akcyjne. Karta Visa Debit Business jest bezpłatna, jeśli wykona się nią miesięczne transakcje powyżej 200 zł. Otwarcie konta jest darmowe, miesięczna opłata za jego prowadzenie wynosi 20 zł i nie jest pobierana przez pierwsze trzy miesiące. Opłaty tej można uniknąć, jeśli z rachunku opłacane są zobowiązania wobec ZUS, Urzędu Skarbowego oraz jeśli średnie miesięczne saldo wynosi min. 1000 zł. Darmowe są też wszystkie bankomaty w Polsce i na świecie, podobnie jak przelewy (za wyjątkiem SEPA - 5 zł).


2. ING - Konto Direct dla Firmy

Dla spółek cywilnych, jawnych, partnerskich oraz działalności jednoosobowej. Dostępne karty to Visa Business lub MasterCard Business - darmowe, jeśli płatności nimi wyniosą min. 300 zł miesięcznie. Opłata za prowadzenie konta wynosi 9 zł, chyba że dokonuje się z niego przelewów do ZUS, US lub miesięczne wpływy przekraczają 2000 zł. Natychmiastowe przelewy Express Elixir kosztują 10 zł, zlecenia stałe – złotówkę, a przelew SEPA 5 zł. Wypłaty z bankomatów za granicą to 3% kwoty wypłaty, min. 5 zł.


1. Deutsche Bank - dbNET Biznes

Praktycznie darmowy rachunek wyłącznie dla jednoosobowych przedsiębiorstw. Jedyna opłata to 3,50 zł miesięcznie za używanie karty Visa Business Electron, ale i tej można uniknąć, wystarczy wykonać kartą jedną transakcję w miesiącu. Opłaty za przelew SEPA wynoszą 5 zł (pierwszy jest bezpłatny). Jedynym mankamentem może być fakt, że w tym koncie nie ma dostępu do przelewów natychmiastowych.

 

Komentarze

Inwester.pl - Masz to jak w banku!

Witaj w serwisie inwester.pl! Nasz serwis to jedna z najlepszych platform internetowych poświęconych szeroko rozumianym kwestiom finansowym. Na naszych łamach znajdziesz wiele cennych informacji dotyczących zakładania i prowadzenia osobistych kont bankowych, a także zaciągania kredytów hipotecznych i gotówkowych.

Newsletter