Tu jesteś:

Konta studenckie: ranking

Konta studenckie: ranking

Konta osobiste
Konto studenckie to dla większości młodych ludzi pierwszy "realny" kontakt z bankowością. Dla tej grupy klientów szczególne znaczenie ma wysokość opłat, z racji na brak regularnych dochodów.

Zakupy internetowe, wpływ stypendium, atrakcyjne rabaty i promocje w systemie moneyback - z tych usług głównie korzystają studenci. Młodzi ludzie często poszukują rozwiązań nowoczesnych i szybkich, dlatego cenią sobie aplikacje mobilne, przelewy na numer telefonu czy Facebooka oraz płatności zbliżeniowe i NFC. Niektórzy studenci wyjeżdżają za granicę w ramach Erasmusa czy podczas wakacji, w związku z czym wysokość opłat za przelewy SEPA czy możliwość założenia konta walutowego również może być istotna. Dostępność tego typu usług zwiększa atrakcyjność konkretnego rachunku, podobnie jak brak opłat za poszczególne operacje. Poniższy ranking zawiera dane aktualne na kwiecień 2015 roku.


5. Konto nr 1 - Bank BGŻ

To całkowicie bezpłatne konto dla osób między 13. a 26. rokiem życia. Dołączana jest do niego karta płatnicza MasterCard Paypass - jedynie za dedykowaną jej naklejkę do płatności zbliżeniowych trzeba zapłacić 1 zł. Ponadto jest oprocentowane - 2,5% w skali roku. Opłaty wiążą się tylko z użytkowaniem międzynarodowym - 8 zł za przelew SEPA i 3% prowizji (min. 10 zł) za wypłatę z zagranicznych bankomatów. Oferowana jest usługa cashback.


4. Wymarzone Konto - Raiffeisen Polbank

Uniwersalne konto dla osób powyżej 18. roku życia. Jego otwarcie i prowadzenie są bezpłatne, podobnie jak wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce, które dokonywane mogą być za pomocą karty MasterCard Debit. Jej użytkowanie kosztuje 3 zł miesięcznie i tej opłaty niestety nie można uniknąć. Podobnie jak 15 zł za wydanie naklejki zbliżeniowej. Oferta Raiffeisen kusi za to oprocentowaniem depozytu - 0,25% do 3000 zł, 0,75% do 10000 zł i 1,5% przy środkach powyżej tej kwoty. Przelewy SEPA kosztują 5 zł, a przy wypłacie z zagranicznych bankomatów trzeba liczyć się z 3% prowizji - min. 8 zł. Bank gwarantuje niezmienność wysokości opłat przez cały czas trwania umowy.


3. SMART Konto - Bank Smart

Otwarcie, prowadzenie rachunku, wydanie i korzystanie z karty Visa PayWave, wypłaty z bankomatów w Polsce i za granicą oraz przelewy nie pociągają za sobą żadnych kosztów. Jedyne opłaty to zlecenie stałe - 5 zł - i polecenie zapłaty - 5 zł za miesiąc. Bank SMART nie oferuje przelewów natychmiastowych, jednak proponuje nowoczesną aplikację mobilną oraz konto oszczędnościowe oprocentowane 3% dla kwot do 50000 zł. Dodatkowo - usługa cashback.


2. eKonto mobilne - mBank

Użytkownik ma do wyboru jedną z kart - MasterCard Debit PayPass, Visa Electron payWave lub MasterCard Debit PaySIM. Tylko ta ostatnia jest bezpłatna - w pierwszych dwóch opcjach należy wykonać transakcje za minimum 200 zł. Dokonywanie błyskawicznych przelewów możliwe jest w cenie 5 zł za pośrednictwem systemu BlueCash. Przelewy SEPA wiążą się z opłatą 5 zł, a bezpłatne bankomaty to te należące do sieci mBank, Euronet, Cash4you i BZ WBK - w pozostałych prowizja wynosi 3% (minimum 5, a maksymalnie 9 zł). Bogata gama produktów dla studentów ekonomii - Supermarket Funduszy Inwestycyjnych czy eMakler, czyli efektywna metoda kupna/sprzedaży akcji na Giełdzie Papierów Wartościowych. Ponadto do zrealizowania przelewu wystarczy numer telefonu odbiorcy lub znajomość z nim na Facebooku. Płatności zbliżeniowe za pomocą telefonu komórkowego możliwe są dla abonentów sieci T-Mobile lub Orange.


1. T-Mobile Konto - T - usługi bankowe (Alior Bank)

Stypendyści, którzy uzyskują z tego tytułu minimalny przychód 1000 zł miesięcznie, mogą liczyć na 3% oprocentowanie rachunku dla kwot do 5000 zł. Każda z proponowanych kart (Debit MasterCard PayPass lub Debit MasterCard NFC) jest darmowa pod warunkiem dokonania nią płatności na min. 200 zł miesięcznie. Pierwsze dziesięć błyskawicznych przelewów w systemie BlueCash jest darmowych, kolejne kosztują 5 zł. Również bezpłatne są wszystkie bankomaty w Polsce i za granicą. Dla abonentów swojej sieci T-Mobile udostępnił płatności zbliżeniowe smartfonem oraz przelewy na Facebooku, o ile ich kwota nie przekroczy 50 zł.

Komentarze

Inwester.pl - Masz to jak w banku!

Witaj w serwisie inwester.pl! Nasz serwis to jedna z najlepszych platform internetowych poświęconych szeroko rozumianym kwestiom finansowym. Na naszych łamach znajdziesz wiele cennych informacji dotyczących zakładania i prowadzenia osobistych kont bankowych, a także zaciągania kredytów hipotecznych i gotówkowych.

Newsletter