Tu jesteś:

Konta osobiste: ranking

Konta osobiste: ranking

Konta osobiste
Bogactwo oferty rachunków bankowych na rynku powoduje, że coraz trudniej wybrać najlepsze dla siebie konto. Tymczasem w skali roku może to wiązać się z oszczędnością nawet kilkuset złotych.

Wybór rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego nie jest decyzją podejmowaną na całe życie. Zdarza się, że banki zmieniają swoje warunki i wtedy nie należy kierować się sentymentem, ale po prostu rozejrzeć za kontem o lepszych parametrach. Poniżej pięć najkorzystniejszych z punktu widzenia klienta instytucji, w których opłaty są najniższe, a dostęp do pieniędzy najkorzystniejszy. Informacje pochodzą z maja 2015 roku.


5. Raiffeisen Polbank

Jako jeden z niewielu oferuje oprocentowanie środków na rachunku. Do 3000 zł jest to 0,375% a powyżej 10000,01 zł - 1,5%. Wydaje kary płatnicze MasterCard Paypass z naklejką zbliżeniową - karta kosztuje 3 zł miesięcznie, a wydanie naklejki to jednorazowa opłata w wysokości 15 zł. Przelewy są darmowe, podobnie jak wypłata ze wszystkich bankomatów w Polsce (za granicą prowizja wynosi 3% - min. 8 zł). Bank gwarantuje niezmienność opłat przez cały czas trwania umowy oraz bezpłatne ubezpieczenie do karty debetowej.


4. Alior Bank

Założenie konta, jego prowadzenie, wydanie i użytkowanie karty z naklejką zbliżeniową, bankomaty w Polsce i za granicą, przelewy - wszystkie te opcje są w pełni bezpłatne. Jedyny warunek to miesięczne wpływy w wysokości min. 2500 zł lub płatność kartą powyżej 700 zł. Alior oferuje nowoczesną aplikację mobilną, która posiadaczom telefonów w sieci T-Mobile umożliwia płatności za pomocą instalowanej na karcie SIM karty NFC. Rachunek nie jest oprocentowany.


3. T-Mobile Usługi Bankowe

Proponuje oprocentowanie 3% dla kwot do 5000 zł pod warunkiem, że w poprzednim miesiącu wpłynęły środki z tytułu wynagrodzenia, stypendium, renty lub emerytury. Otwarcie rachunku jest bezpłatne, wydanie naklejki zbliżeniowej kosztuje 15 zł. Do 31 maja 2015 bezpłatne jest tez użytkowanie karty, po tym terminie opłata wyniesie 6 zł miesięcznie, o ile nie przeprowadzi się nią płatności powyżej 200 zł. Darmowe wypłaty w bankomatach w Polsce i za granicą oraz darmowe przelewy (poza natychmiastowymi w systemie Express Elixir - te kosztują 5 zł). Klienci sieci T-Mobile mogą dokonywać płatności telefonem dzięki zainstalowaniu karty NFC.


2. mBank

Do wyboru jest karta MasterCard Debit PayPass, Visa Electron payWave lub MasterCard Debit PaySIM - tylko ta ostatnia jest darmowa, za dwie pierwsze trzeba zapłacić 7 zł miesięcznie, o ile nie wykona się nimi transakcji na kwotę min. 200 zł. Otworzenie i prowadzenie rachunku są darmowe, podobnie jak wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce - za granicą prowizja wynosi 3%, lecz nie mniej niż 9 zł. Przelewy można realizować bez podania numerów rachunku - wystarczy nr telefonu odbiorcy lub synchronizacja z Facebookiem. Możliwe są płatności zbliżeniowe za pomocą telefonu dla osób będących abonentami sieci T-Mobile lub Orange. Konto nie jest oprocentowane.


1. ING Bank Śląski

Przy założeniu rachunku do 18 maja 2015 bank oferuje w prezencie 100 zł. Standardem są zerowe opłaty za jego założenie i prowadzenie. Darmowe jest także korzystanie z kart debetowych (VISA lub MasterCard Debit), choć za wydanie naklejki zbliżeniowej trzeba zapłacić 30 zł (MasterCard) lub 15 zł (VISA). Darmowe przelewy (wyjątkiem jest Express ELIXIR - 5 zł) i obsługa bankomatów wszystkich sieci w Polsce (wypłaty za granicą wiążą się z 3-procentową prowizją). ING oferuje także płatności NFC dla użytkowników sieci Orange oraz 10-procentową zniżkę na ubezpieczenia OC, AC, NW i Assistance.

Komentarze

Inwester.pl - Masz to jak w banku!

Witaj w serwisie inwester.pl! Nasz serwis to jedna z najlepszych platform internetowych poświęconych szeroko rozumianym kwestiom finansowym. Na naszych łamach znajdziesz wiele cennych informacji dotyczących zakładania i prowadzenia osobistych kont bankowych, a także zaciągania kredytów hipotecznych i gotówkowych.

Newsletter