Tu jesteś:

Jak znaleźć dobre biuro rachunkowe?

Jak znaleźć dobre biuro rachunkowe?

Produkty dla firm
Aby wybrać dobre biuro rachunkowe do prowadzenia księgowości własnej firmy, należy się kierować paroma przydatnymi wskazówkami. Poniżej podpowiadamy, na podstawie jakich kryteriów dokonać wyboru.

Korzystanie z usług nieodpowiedniego biura rachunkowego, w którym pracują osoby niekompetentne, może pociągnąć za sobą bardzo przykre konsekwencje, a nawet narazić przedsiębiorcę na wiele nieprzyjemności. Dlatego bardzo ważne jest, aby wybrać sprawdzoną i rzetelną firmę, do której można mieć zaufanie. Jak to zrobić?

 

Czym się kierować przy wyborze biura rachunkowego?

Jeszcze do niedawna należało sprawdzić, czy dane biuro ma aktualny certyfikat księgowy Ministra Finansów. Od sierpnia 2014 r. osoby mające pełną zdolność do czynności prawnych oraz spełniające wymóg niekaralności nie muszą już legitymować się tym dokumentem. Za to bardzo istotna jest ważna polisa ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej (OC). Stanowi ona dla biura rachunkowego zabezpieczenie przed popełnieniem ewentualnych błędów, które mogłyby przynieść szkodę przedsiębiorcom korzystającym z jego usług. Dokument ten stanowi o profesjonalizmie i daje gwarancję bezpieczeństwa.

Warto też zorientować się, czy czynności niepodlegające obowiązkowemu ubezpieczeniu również zostały objęte przez biuro rachunkowe ubezpieczeniem (do takich czynności należą rozliczenia z ZUS czy prowadzenie podatkowej książki przychodów i rozchodów). Nigdy nie wiadomo, czy księgowemu nie wkradnie się jakaś pomyłka w obliczeniach, czy czegoś nie dopatrzy – dlatego takie dodatkowe ubezpieczenie jest dużym atutem przemawiającym na korzyść danego biura rachunkowego.

 

Odpowiedzialność

Za ewentualne uchybienia oraz błędy odpowiada nie biuro rachunkowe, lecz podatnik (czyli przedsiębiorca). Dlatego wybranie odpowiedniego i kompetentnego biura jest bardzo ważną kwestią, której nie należy bagatelizować. I to bez względu na miejsce zamieszkania. Precyzja, sumienność i rzetelność – to cechy, którymi powinno odznaczać się godne zaufania biuro rachunkowe. Gdańsk, Warszawa, Poznań, Wrocław – te oraz inne większe miasta obfitują w profesjonalne i wiarygodne biura rachunkowe, z których usług warto korzystać.

Komentarze

Inwester.pl - Masz to jak w banku!

Witaj w serwisie inwester.pl! Nasz serwis to jedna z najlepszych platform internetowych poświęconych szeroko rozumianym kwestiom finansowym. Na naszych łamach znajdziesz wiele cennych informacji dotyczących zakładania i prowadzenia osobistych kont bankowych, a także zaciągania kredytów hipotecznych i gotówkowych.

Newsletter