Tu jesteś:

Jak założyć firmę przez bankowość elektroniczną?

Jak założyć firmę przez bankowość elektroniczną?

Produkty dla firm
Chcesz założyć własny biznes? Nie musisz rejestrować go bezpośrednio w CEiDG ani w Urzędzie Gminy. Możesz w tym celu skorzystać z bankowości elektronicznej.

Zakładanie firm za pośrednictwem bankowości elektronicznej staje się coraz popularniejsze zarówno na Zachodzie, jak i u nas. W Polsce z takiej możliwości skorzystało już ponad 26 tys. przedsiębiorstw. Jeśli wziąć pod uwagę, że usługa ta dostępna jest dopiero od roku 2018, liczba założonych tą drogą firm robi wrażenie. Dotychczas jedynie trzy banki w Polsce oferują możliwość założenia własnej firmy przy użyciu bankowości elektronicznej: PKO BP, ING oraz mBank.

 

Kto może założyć firmę przez bankowość elektroniczną?

Aby zarejestrować swoją firmę za pośrednictwem PKO BP lub ING, należy mieć konto w danym banku. mBank natomiast umożliwia założenie własnej firmy również tym osobom, które nie posiadają konta. Jest to jednak o tyle trudniejsze, że trzeba osobiście wybrać się do dowolnej placówki mBanku lub zamówić kuriera, by podpisać potrzebne dokumenty i potwierdzić własną tożsamość. Cały proces trwa więc nieco dłużej.

 

Jak zarejestrować firmę przez bankowość elektroniczną?

To bardzo proste. I nic nie kosztuje. Jeśli posiadasz konto w danym banku, nie musisz nawet wychodzić z domu, aby zarejestrować swoją działalność gospodarczą. Należy jednak pamiętać o tym, że niektóre formalności trzeba załatwić samodzielnie, np. złożyć odpowiednie wnioski do ZUS, zarejestrować kasę fiskalną itd.

 

Jak założyć firmę w PKO BP?

Aby zarejestrować firmę za pośrednictwem bankowości elektronicznej PKO BP, musisz posiadać konto w tym banku. Wszystkie Twoje dane będą wtedy bez problemu dostępne i posłużą do założenia firmy. Na stronie głównej serwisu iPKO należy wejść w zakładkę „E-urząd”, a następnie kliknąć przycisk „Zarejestruj firmę”. W dalszej kolejności wystarczy postępować zgodnie z wyświetlanymi na stronie instrukcjami. Ale zanim w ogóle zabierzesz się za rejestrację firmy, stwórz Profil Zaufany, który będzie Ci niezbędny do tego, aby podpisać wniosek.

 

Jak założyć firmę w ING?

Rejestracja własnej firmy w serwisie internetowym ING wygląda bardzo podobnie jak w PKO BP. Należy się zalogować na swoje konto, wybrać opcję założenia własnej firmy i uzupełnić wszystkie brakujące dane. W ING również do sfinalizowania całego procesu potrzebne jest posłużenie się Profilem Zaufanym.

 

Jak założyć firmę w mBanku?

Nie musisz mieć konta w mBanku, by móc zarejestrować firmę za jego pośrednictwem. Aby to zrobić, wejdź na stronę główną mBanku dla firm, kliknij zakładkę „Zakładanie firmy”, a następnie wypełnij wszystkie niezbędne pola w formularzu. Jeśli nie masz konta, konieczne będzie podpisanie formularza w dowolnej placówce lub za pośrednictwem kuriera.

 

Komentarze

Inwester.pl - Masz to jak w banku!

Witaj w serwisie inwester.pl! Nasz serwis to jedna z najlepszych platform internetowych poświęconych szeroko rozumianym kwestiom finansowym. Na naszych łamach znajdziesz wiele cennych informacji dotyczących zakładania i prowadzenia osobistych kont bankowych, a także zaciągania kredytów hipotecznych i gotówkowych.

Newsletter