Tu jesteś:

Internetowa wymiana walut coraz bardziej popularna

Internetowa wymiana walut coraz bardziej popularna

Inwestycje
Powoli do przeszłości odchodzi tradycyjna wymiana walut. W Internecie powstaje coraz więcej platform, które są pośrednikami pomiędzy osobami chcącymi kupić i sprzedać walutę. Zyskiem właścicieli wirtualnych kantorów, jest różnica między ceną kupna i sprzedaży.

W internecie z powodzeniem działa wiele kantorów (m. in. Walutomat.pl). Działają one w tak samo jak kantory tradycyjne - tu także ważny jest spread, tylko że nie tak wysoki jak w bankach. 

Jak to działa?

By skorzystać z internetowego kantoru, należy się zarejestrować. Konieczne jest także zweryfikowanie swojej tożsamości (może to być przesłanie kopii dowodu osobistego lub wpisanie kodu, który otrzymamy w wiadomości SMS). Kolejnym etapem jest weryfikacja rachunków bankowych, na które wpłyną pieniądze z wymiany. Użytkownik otrzyma także numery bankowe, na które przelewane będą środki do wymiany. Ostatnim krokiem jest wpłata pieniędzy które mamy zamiar wymienić, zaakceptowanie kursu i oczekiwanie na wpłatę.

Bezgotówkowy kantor internetowy 

Cechą charakterystyczną wymiany walut w Internecie, są transakcje bezgotówkowe. Jednak by móc w pełni cieszyć się wirtualną możliwością wymiany walut, trzeba być posiadaczem dwóch kont bankowych - jedno w walucie zagranicznej, drugie w walucie obcej. Przy wyborze odpowiedniego kantoru zwrócić warto uwagę na to w jakich bankach posiada on swoje rachunki. Jeśli posiadamy konto bankowe w tej samej instytucji, pieniądze z wymiany otrzymamy natychmiast (przelewy wewnątrzbankowe). Jeśli natomiast podczas zakładania konta wybraliśmy inny bank, na przelew możemy trochę poczekać. W Przypadku przelewów walutowych szczególnie odczujemy różnicę, są one bowiem droższe i dłużej realizowane. 

Mimo pewnych niedogodności związanych z wirtualną wymianą walut, coraz więcej osób korzysta z internetowych kantorów. W szczególności są to osoby, które zobowiązane są do spłaty zaciągniętych kredytów w obcej walucie lub inwestujące w sektorze finansowym, Dla nich możliwość zakupu w Internecie jest o wiele bardziej opłacalna, niż w placówce dowolnego banku.

Komentarze

Inwester.pl - Masz to jak w banku!

Witaj w serwisie inwester.pl! Nasz serwis to jedna z najlepszych platform internetowych poświęconych szeroko rozumianym kwestiom finansowym. Na naszych łamach znajdziesz wiele cennych informacji dotyczących zakładania i prowadzenia osobistych kont bankowych, a także zaciągania kredytów hipotecznych i gotówkowych.

Newsletter