Tu jesteś:

Gdzie zorganizować szkolenie?

Gdzie zorganizować szkolenie?

Produkty dla firm
Szkolenia są nieodłączną częścią polityki wielu firm. Niezależnie od tego, czy te ostatnie edukują swoich pracowników we własnym zakresie, czy też zlecają tę czynność zewnętrznym instytucjom, podstawą każdego udanego szkolenia jest komfortowa sala. Jakie powinna spełniać wymagania?

Idealna sala szkoleniowa 

Jeśli zastanawiamy się nad wyborem dobrej sali szkoleniowej, pierwszą rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę, jest jej pojemność. Musi być wystarczająco duża, aby pomieścić wszystkich uczestników szkolenia, ale jednocześnie nie może być zbyt duża. Najlepsze sale oferują możliwość dostosowywania ich wielkości do liczby osób biorących udział w spotkaniu. 

Stoły/biurka i krzesła powinny być na tyle komfortowe i obszerne, aby znalazło się na nich miejsce na materiały szkoleniowe, notatniki czy laptopy. 

W salach szkoleniowych niezbędna może okazać się też klimatyzacja - i to bez względu na porę roku. Duża liczba osób zgromadzonych w pomieszczeniu zamkniętym wymaga swobodnego obiegu powietrza. 

Sale szkoleniowe powinny być również wyposażone w dobry sprzęt nagłaśniający, a ustawienie głośników powinno umożliwiać równomierne rozprowadzanie dźwięku po całej sali. Trudno też wyobrazić sobie salę bez projektorów, bez których nie można by wyświetlić prezentacji, czy bez dostępu do Internetu.

Najlepiej, żeby prelegent stał na pewnym podwyższeniu - dzięki temu będzie lepiej widoczny i słyszalny. Z punktu widzenia osób prowadzących szkolenie wygodnym rozwiązaniem są mikrofony bezprzewodowe, zapewniające prelegentom swobodę ruchów oraz możność przemieszczania się.

Nie można też zapominać o bazie gastronomicznej - w pobliżu sali szkoleniowej powinny znajdować się punkty z żywnością i napitkiem. W razie szkolenia kilkudniowego sala powinna sytuować się nie tylko w pobliżu punktów gastronomicznych, ale również w sąsiedztwie miejsc noclegowych.

Dużą popularnością, jeśli chodzi o sale szkoleniowe, cieszą się dobrze zlokalizowane hotele, które gwarantują zarówno nocleg, jak i obsługę gastronomiczną.

Więcej informacji znajdziesz na pointoffice.pl

Komentarze

Inwester.pl - Masz to jak w banku!

Witaj w serwisie inwester.pl! Nasz serwis to jedna z najlepszych platform internetowych poświęconych szeroko rozumianym kwestiom finansowym. Na naszych łamach znajdziesz wiele cennych informacji dotyczących zakładania i prowadzenia osobistych kont bankowych, a także zaciągania kredytów hipotecznych i gotówkowych.

Newsletter